Servis oken 

- prodlužuje životnost

- udržuje bezpečnost

- šetří energii

- usnadní obsluhu

- pomáhá předcházet havarijnímu stavu

 

 

Proč údržba oken?

Málo kdo si uvědomuje, že i plastová okna potřebují údržbu. Jak to? Okno se skládá ze tří částí, které vyžadují pravidelnou péči.

1.Kování

- je to součást okna kovového charakteru. Zaručuje bezproblémovou funkci okna (otevírání, ventilaci, dotěsnění a zabezpečení objektu) díky zanedbání údržby kování dochází k zhoršené manipulaci s oknem a následkem tohoto zničení kliky, která není stavěna na nadměrné zatížení a nakonec dojde definitivnímu zničení pohyblivých částí oken a je nutná kompletní výměna kování za nové. Proto její údržbou lze výrazně zvýšit životnost celého okna a to minimálně o trojnásobek oproti oknům neudržovaným. Údržbu vyžadují všechny pohyblivé části okna i ty, které při běžném používání okem nevidíme. Kování je potřeba udržovat čisté a kluzné plochy ošetřeny správným mazivem, a správně seřízené křídlo vůči rámu, což je další důležitou funkcí kování.

2. Nosná část okna

- rám i křídlo, jak plastové, tak i dřevěné, či hliníkové, vyžadují pravidelnou údržbu. Mnozí prodejci plastových oken vychvalují „bezůdržbovost“ plastových oken a tím mnohdy klamou zákazníky, kteří si představují, že jim nová okna vydrží alespoň 20 let. Toto je skutečně možné pokud je dodržena pravidelná údržba. Kdybychom se podívali na povrch plastového okna, viděli bychom mikro póry, do kterých se usazuje špína, abrazivní materiál a jiné částečky, které podpořené vlivem počasí jednak způsobují zašednutí povrchu okna a postupem času jeho narušení. Tomu lze předejít pravidelným očištěním neagresivním čistícím prostředkem (mýdlová voda, jarová voda...) a ošetření prostředkem na plastová okna jehož funkcí je mikro póry zaplnit. Povrch okna je hladší a drobné částečky se mnohem hůře usazují. 

U dřevěných euro oken většinou výrobci upozorňují na pravidelnou údržbu lazury (povrchová úprava) ošetřením k tomu určeným přípravkem a to co 6 až 8let novým nátěrem. 

Hliníková okna - je to trend zejména v moderních domech, i tyto jsou ze zásady prodávané s barevnou povrchovou úpravou. A i u těchto oken lze prodloužit životnost a barevnou stálost pravidelným ošetřením.

3. Těsnění oken

- slouží ke správnému dolehnutí křídla k rámu a  zamezí tak nepříjemnému profukování či vniknutí vody do interiéru. Dnes je již vyráběno ze stále pružných materiálů se speciálním ošetřením, ale po čase se tato úprava ztrácí a je potřeba ji obnovit.

Při dodržení těchto tří bodů, můžete očekávat maximální životnost vašich oken. 

 

 

Kdy provádět servis?

Velký servis

Kontrola těsnění + ošetření, ošetření rámu a křídel, kontrola kování, vyčištění, seřízení, promazání

1x za rok doporučeno

 

Malý servis

Kontrola kování, seřízení, promazání

2x za rok doporučováno výrobci kování (1x za rok nutné, lze nahradit Velkým servisem)

 

Napište nám požadavky a adresu. My Vás kontaktujeme a domluvíme se na termínu.